Ellenzéki siker
Először siker 2010 óta az ellenzéknél. Érthető, hogy nem akarják elszalasztani.
Természetesen demagógia az egész ügy, de ez nem számít: először voltak képesek sikeresen kommunikálni valamit. Persze vicces rabszolgaságnak nevezni a túlórázást, de ismétlem, ez nem számít a politikai kommunikációban.
A kommunikációban siker, az utcán kevésbé. Gyakorlatilag senki se csatlakozik a tüntetésekhez, a Soros Jugend tagságát és pár ballib hivatásos politikust leszámítva. Hogy nagyobb legyen a tömeg, bevetettek külföldi CEU-s hallgatókat is.
A dolog kifulladni látszik, a Fidesz egykor Soros kedvecnc szervezete volt, ellenük képtelenség alkalmazni Soros módszereit, mert azokat jobban ismeri a Fidesz-vezérkar, mint a mai tüntetők.
A tüntetések a legnagyobb kárt a ballibeknek okozzák, ugyanis marginalizálva lettek ismét. A tüntetésekből egyedül a Momentum húzhat, jó esetben, hasznot, de ők is csak akkor, ha sikeresen átveszik az irányítást Soroséktól. Valószínű: ezzel a Momentum bebiztosította bekerülést az EP-be jövőre. De ha a dolgok eldurvulnak, elbukják ezt.
Idegek harca folyik. Sorosék igyekeznek óvatosan provokálni, Orbánék pedig a lehető legmoinimálisabb szinten tartják a rendőri erőszakot. Ki fárad el korábban, ez a kérdés.
A szakszervezetek pedig nagyon buktak. Mind a ballib ellenzék, mind a Fidesz érdeke, hogy a szakszervezeteknek ne legyen szavuk.
A kormányzat részéről 2 megoldás lehetséges: bevonni a szakszervezeteket a Soros elleni harcba (ez könnyedén megoldható, elég hozzá, ha Áder visszaküldi a törvényt), vagy szimplán kivárni, míg a tüntetések lemennek a százas létszám alá.
Nem te szoktál állandóan a neoliberalizmus ellen írni? Mert amit a kormány most csinál az maga a színtiszta kelet-európai neoliberalizmus, ahol az amúgy is rossz helyzetben lévő munkavállalókat még kiszolgáltatottabbá teszik a nyugati nagytőkének.
VálaszTörlésVolt pár ilyen azért: vasárnapi boltzár, internetadó.
VálaszTörlésFigyelemelterelésnek is kiváló, kicsit lehet balhézni, aztán megint nem lesz semmi, ahogy már 8 éve mindig.
Nem hiszem, hogy a túlóra szabályozása ezt jelentené.
VálaszTörlésBircaszar véleménye úgy változik, ahogy Viktor atya érdekei kívánják. Most épp multipárti.
VálaszTörlésA túlóra most is szabályozva van. Ez a szabályok lazítása. Nem kis különbség.
VálaszTörlésSokszor elmodntam,nem a multikkal van a baj, hanem azzal, hogy az ország gazdasága idegen kézben van.
VálaszTörlésÉs a rabszolgatörvénytől hirtelen magyar kézbe kerül? Vagy hogy jön ez ide?
VálaszTörlésNem. De jobb szabályzni valamit, mint feketén hagyni.
VálaszTörlésEddig is mindenre kiterjedően szabályozva volt, ezen lazítottak most.
VálaszTörlésVáltoztak a határszámok. Ez a fő változás.
VálaszTörlésEz. Csak tudnám miért próbálkozol azzal a hazugsággal, hogy eddig szabályzatlan volt.
VálaszTörlésNme mondtam ilyet. Azt mondtam, fekete volt egyes esetekben.
VálaszTörlésÉs ezért lazítottak, hogy mostmár törvényes legyen az ami eddig törvénytelen volt. Ezt hívod te szabályozásnak. Logikus. Ja nem,csak szimpla hazudozással próbálod védeni a csútipatkányt.
VálaszTörlésNem látok gondot ebben, ha időben ki van fizetve a túlóra, s nincs kényszer.
VálaszTörlésNem lesz időben kifizetve, a munkaadónak három év (!) elteltével kell csak kifizetnie a túlórát. Ismerve a magyar "cégtemető kultúrát" a kkv-k nem elhanyagolható része soha nem fogja kifizetni a túlórákat, a külföldi multik pedig ha ki is fizetik, agyondolgoztatják az amúgy is túlterhelt magyar munkavállalókat.
VálaszTörlésProblémát én se látok. Hacsak nem a hazudozás, a kamuzás és a fidesz saját politikájának szembeköpése nem számít annak, de ezt már megszoktuk a Fidesztől és hozzád hasonló talpnyalóitól.
VálaszTörlés3 év késéssel való fizetés elfogadhatatlan.
VálaszTörlésPedig ez áll a törvényben.
VálaszTörlésEz nem világos számomra.
VálaszTörlés