A ballib választási belvillongások figyelése különösen érdekes. A magyar "baloldal", ezt alatt a ballib és általában a liberális oldalt értve, élet-halál harcot folytat saját magával.
Sejtettem előre, hogy vicces lesz. Amikor először megjelent Gulyás Marci kezdeményezése, hogy akkor ő majd megmondja hol kire kell szavazni, számítottam rá, hogy ebből ballib botrány lesz.
Hogyan tud kijönni Szuper Márió a videójátékból? (Bocs az ősi példáért, de utoljára a 90-es években az akkor kisfiammal játszottam ilyen jellegű számítógépes játékot.)
A Szovjetúnió szétbomlása miatt jelentős orosz kisebbségek maradtak a mai Oroszország határain kívül. Ellentétben a kivándoroltakkal, ezek olyan emberek, akiken a határ ment át 1992-ben.
A világ legkisebb természetes lakossági növekedésű állama Bulgária. A rendszerváltozáskor kicsivel 9 millió alatt volt a népesség, ma meg kicsivel 7 millió fölé becslik.
Magyar médiafogyasztásom 80-85 %-a ballib tartalom. A fő oka ennek persze az, hogy elssősorban azok véleményét szeretem megismerni, akikkel a legkevésbé értek egyet.
Mi a legnagyobb gonoszság az emberiségben, kik a leggonoszabb emberi lények? Hol van a legnagyobb őszinteség az emberiségben, kik a legőszintébb emberek?
Demokrácia lett! A ballib médiák és megmondóemberek ismételten gusztustalan módon viselkedtek: kiderült, csak a hatalmat akarják, elveik nemigen vannak. Évek óta halljuk, hogy diktatúra van, hogy a választási rendszer igazságtalan és a Fideszre lett szabva.
Viszony a marxizmushoz. A magyar technokrácia marxizmuskritikája következetesen jobboldali , liberális volt. A kedvenc érv volt erre, hogy lám, maga Lenin is visszahozta a kapitalizmust, lásd a NEP -korszakot, mert rájött, hogy a rendszer nem működik.
A kampány mindig piszkos és hazug. De nem feltétlenül aljas. Mi ugyanis egy választási kampány célja minden tömegdemokráciában? Két dolog. Az egyik a saját tábor erősítése pozitív üzenetekkel, de ez kevésbé fontos, mert a saját tábor jellemzően kevés ember, s ezeket különösebben nem is kell győzködni.
Mint ígértük, olvasóinkat tájékoztatjuk médiánk elleni eljárásról. Íme az ügy lezárása. Ez előzmények itt olvashatóak. Most most már törvényesen is jogom van annak kimondására, hogy ki rágalmazott meg minket, ezt meg is teszem: a Háttér Társaság .
Na, az ez a kérdés, melyben nekik volt igazuk, én viszont tévedtem . A technokrácia mélyen nem hitt a demokráciában. Abszolút következetesek voltak: ahogy nem hittek a népi demokráciában, úgy a liberális demokráciában se.